Continuă reîmprospătarea: Cum să faci paginile să se reîncarce până când găsești ceea ce ai nevoie

Continuă reîmprospătarea

În mod implicit, monitorizarea cuvintelor-cheie se poate opri în momentul în care apare cuvântul țintă — ceea ce este perfect când ai nevoie doar de prima apariție. Dar uneori vrei ca pagina să continue să se reîncarce chiar și după o potrivire, astfel încât să nu ratezi următoarea actualizare.

Acesta este ceea ce face Continuă reîmprospătarea. Cu „Continuă reîmprospătarea la cuvânt-cheie găsit/negăsit” activată, Auto Refresh reîncarcă pagina conform programului său normal după fiecare detectare, transformând o verificare unică într-o monitorizare continuă.

imagine
Engleză 
Rulare 
Interval de timp
Listă de reîmprospătare
Detectare cuvânt-cheie

Detectare cuvânt-cheie Premium

în stoc ✕disponibil ✕Introdu cuvântul-cheie

 Notifică utilizatorul 

 Când cuvântul-cheie este găsit sau selectorul este apăsat

 Când cuvântul-cheie nu este găsit sau niciun selector nu corespunde

 Redă sunet la găsirea/negăsirea cuvântului-cheie sau la potrivirea/nepotrivirea selectorului 

 Continuă reîmprospătarea la găsirea/negăsirea cuvântului-cheie sau la apăsarea/nepotrivirea selectorului 

 Auto click la cuvântul-cheie detectat 

 Deschide linkul într-o filă nouă dacă cuvântul-cheie detectat are un link

 

Cum activezi Continuă reîmprospătarea

  1. Deschide fereastra Auto Refresh și mergi la fila Detectare cuvânt-cheie.
  2. Introdu cuvântul-cheie (sau cuvintele-cheie) pe care vrei să le urmărești.
  3. Alege dacă vrei acțiunea la găsirea cuvântului-cheie sau la negăsirea acestuia.
  4. Bifează „Continuă reîmprospătarea la găsirea/negăsirea cuvântului-cheie sau la apăsarea/nepotrivirea selectorului”.
  5. Apasă Salvează. Pagina continuă să se reîncarce după fiecare potrivire în loc să se oprească.

Bine de știut

  • Continuă reîmprospătarea funcționează împreună cu notificările, sunetul și auto click — vei fi totuși alertat la fiecare potrivire în timp ce pagina continuă să se reîncarce.
  • Lasă-l dezactivat dacă vrei ca reîmprospătarea să se oprească la prima detectare (de exemplu, când apare în sfârșit un buton „Cumpără acum”).
  • Funcționează atât în modul „Când cuvântul-cheie este găsit”, cât și „Când cuvântul-cheie nu este găsit”.
  • Continuă reîmprospătarea este o funcție Premium.

Când Continuă reîmprospătarea este alegerea potrivită

Monitorizarea cuvintelor-cheie are două moduri naturale. Uneori vrei ca reîmprospătarea să se oprească în momentul în care apare o potrivire — de exemplu, aștepți un singur „În stoc” sau „Aprobat” și apoi ai terminat. Alteori, o singură potrivire este doar prima din multe: un blog live care adaugă constant intrări, o poziție într-o coadă care se schimbă continuu sau un clasament care se actualizează pe tot parcursul jocului. Continuă reîmprospătarea este creat pentru acest al doilea caz.

Cu această opțiune activată, fiecare detectare devine un eveniment, nu un final. Auto Refresh te notifică (sau redă un sunet ori face auto click) și apoi continuă să reîncarce pagina conform aceluiași program, pregătit să prindă următoarea schimbare. Ești informat despre fiecare actualizare, nu doar despre prima, fără să mai atingi fila.

Combinarea Continuă reîmprospătarea cu alte acțiuni

Continuă reîmprospătarea este cel mai eficient atunci când este combinat cu celelalte acțiuni de detectare a cuvintelor-cheie. Adaugă o notificare și vei fi alertat la fiecare actualizare în timp ce pagina continuă să se reîncarce; adaugă un sunet și poți lăsa totul nesupravegheat; adaugă auto click și extensia poate acționa la fiecare potrivire imediat ce apare. Pagina nu încetează niciodată să monitorizeze, iar tu alegi cât de puternic te anunță.

Dacă o pagină se actualizează mai rapid decât poți urmări, mărește ușor intervalul astfel încât fiecare detectare să aibă timp, sau restrânge cuvântul-cheie astfel încât doar modificările relevante să declanșeze o acțiune. Scopul este o monitorizare stabilă și continuă — nu un flux de alerte excesiv.

Pentru sarcini precum urmărirea reaprovizionării, pagini cu scoruri live sau monitorizarea cozilor unde apar constant potriviri noi, Continuă reîmprospătarea menține Auto Refresh activ mult după prima detectare. Activează-l o singură dată și lasă pagina să se actualizeze singură la nesfârșit.

Întrebări frecvente:

  1. 1. Ce face Continuă Reîmprospătarea

    Continuă Reîmprospătarea menține o pagină să se reîncarce conform programului său obișnuit chiar și după ce este detectat cuvântul-cheie, în loc să se oprească la prima potrivire — transformând o verificare unică într-o monitorizare continuă

  2. 2. Cum pot menține o pagină să se reîmprospăteze după ce este găsit un cuvânt-cheie

    În fila Detectează Cuvântul Cheie din Auto Refresh Page, introdu cuvântul tău cheie și activează opțiunea Continuă reîmprospătarea la găsirea negăsirea cuvântului cheie, apoi salvează. Pagina continuă să se reîncarce după fiecare detectare

  3. 3. Mai pot primi alerte în timp ce Continuă Reîmprospătarea este activată

    Da. Funcționează cu notificări, sunet și auto click, astfel ești alertat la fiecare potrivire în timp ce pagina continuă să se reîncarce

  4. 4. Cum opresc reîmprospătarea automată a unei pagini

    Dezactivează Continuă Reîmprospătarea pentru a opri la prima potrivire sau oprește temporizatorul din fereastra pop up sau închide fila pentru a opri reîmprospătarea în orice moment

  5. 5. Este Continuă Reîmprospătarea gratuită

    Este parte din funcțiile Premium de detectare a cuvintelor cheie din Auto Refresh Page de la Extfy